Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Projektów » A to ciekawe!

Witryna Projektów

A to ciekawe!

Kochanie moje, czytasz?

Hej, Czytelniku! A czy wiesz, że w filii bibliotecznej nr 12 można umówić się na wyjątkową randkę? I nie ma możliwości, by taka randka się nie udała. Naprawdę. Inna rzecz, czy będzie satysfakcjonująca, wszak różne sa gusta, różne upodobania i potrzeby. Czasem zaczyna się ładnie, pięknie, ale po pewnym czasie nie da się ukryć, że to nie to. Lecz przecież i tak pięknych wzruszeń, jakie są na początku i przeżyć, jakich możemy doznać w trakcie – nikt nam nie zabierze. Poza tym, ostatecznie zapraszamy na randkę w ciemno. A wszystko z okazji nadchodzących Walentynek czyli święta zakochanych. Z tej okazji w naszej bibliotece organizujemy „Randkę w ciemno z książką”!
Na każdego chętnego do zakochania się w książce czekają tajemnicze, a powabne egzemplarze z krótkimi opisami treści, owinięte w papier szary lub po prostu w gazetę (tak jest! proponujemy zamiast różowego kiczu - intelektualną ucztę konesera, duchowe przeżycia dla literackich smakoszy). Nie zapominając o miłosnej proweniencji randki z książką, przyozdobimy je kolorowymi serduszkami.
Czekamy na Ciebie, nasz Czytelniku, do 21 lutego 2015 r.
Wypożycz ją, rozpakuj i delektuj się.
Niech książka będzie Twoją Walentynką!

 

Biblioteka bez barier

W piątek, 30 stycznia 2015, na progu weekendu, filię biblioteczną nr 54 – „ProMedia” odwiedziła grupa z Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, z oddziału Zachodniopomorskiego. Dla wszystkich zebranych była to pierwsza wizyta w naszej bibliotece, a nawet pierwsza styczność z Miejską Biblioteką Publiczną w Szczecinie. Dlatego omówiona została instytucja biblioteki, zasady zapisu i korzystanie ze zbiorów. Wśród odwiedzających przeważały osoby niedosłyszące, dlatego treść spotkania była tłumaczona na język migowy. Zebrani z prawdziwym entuzjazmem zwiedzali bibliotekę i śledzili instrukcje korzystania z katalogu. Ich zainteresowanie prowadzące spotkanie, Sandra Jóźwiak i Anna Rutkowska, próbowały skierować na książki oraz filmy z napisami dla niedosłyszących, które również znajdują się do dyspozycji czytelników.
Liczymy na to, że nie była to ostatnia wizyta naszych gości. 

 

Książka na długie zimowe wieczory

Gdy za oknem coraz bardziej szaro, gdy nie ma śniegu, bo jak jest, to coraz bardziej biało, gdy powietrze robi się mroźne – przyjemnie usiąść z herbatą i zatopić się w lekturze.
Filia biblioteczna nr 5 proponuje na ten szczególny zimowy czas specjalnie przygotowany księgozbiór. Otulone miękkim szalikiem książki czekają na przeczytanie przez kolejnych czytelników. Prezentować będziemy czytelnikom w szczególności nowości wydawnicze,  zwrócimy także ich uwagę na ciekawe pozycje literackie dotąd im nieznane, a rekomendowane przez bibliotekarzy.
Do skorzystania z naszej „zimowej” oferty zapraszamy wszystkich czytelników, i dużych i małych, w ramach zimowego cyklu przygotowaliśmy też książki dla najmłodszych.
Po książkę na długie zimowe wieczory zapraszamy do naszej biblioteki - filii bibliotecznej nr 5 (ul. Mieszka I 105), w dniach od 8 grudnia tego roku do 31 stycznia roku przyszłego.
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie