Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Bank stron internetowych dla rodziców

Dokument

Bank stron internetowych dla rodziców

(inspiracje literacko-wychowawcze)

Projekt: ZGROMADŹMY, ZAINTERESUJMY, EDUKUJMY

 

https://pe.szczecin.pl/chapter_201000.asp- Portal Edukacyjny, to strona dla rozdziców i nauczycieli. Informuje o wydarzeniach kulturalnych w Szczecinie, zawiera wiele przydatnych informacji, umożliwia dostęp do dziennika elektronicznego


www.szczecinczyta.pl - strona poświęcona literaturze dla dorosłych i dzieci. Informuje o wydarzeniach kulturalnych, spotkaniach z pisarzami na terenie Szczecina, warsztatach literackich itp. Odbiorca – dzieci, młodzież, czytelnik dorosły.


http://www.rodzinneczytanie.pl/ - strona internetowa zachęcająca rodziców do codziennego głośnego czytania dzieciom. Na portalu można znaleźć niezbędne informacje o tym co i jak czytać, a także co robić, aby codzienne głośne czytanie stało się rytuałem domowym.


www.zabawydladzieci.net -  strona z ciekawymi grami oraz zabawami dla dzieci. Do wykorzystania między innymi w domu, przedszkolu, szkole.


http://www.qlturka.pl/ - portal o szeroko pojętej kulturze i sztuce dla dzieci. Pełni trzy podstawowe funkcje - edukacyjną, informacyjną i społecznościową. Zawiera materiały - teksty, zdjęcia, pliki multimedialne, skierowane do rodziców, wychowawców, bibliotekarzy, animatorów kultury, a także samych dzieci. Oprócz propozycji twórczego spędzania czasu, zamieszczane są ciekawe wywiady z pisarzami, ilustratorami; fragmenty książek audio, piosenki i wiersze. Nie brakuje też konkursów z nagrodami. Stworzono również możliwość czynnego udziału w życiu portalu – można nadsyłać relacje z uroczystości, imprez kulturalnych dla dzieci; zaproszenia na planowane imprezy; własne recenzje i artykuły. Portal prezentuje także to, co dzieje się w dziedzinie kultury i sztuki dla dzieci w Polsce oraz za granicą.


www.czytamsobie.pl – strona zawierająca szczegóły dotyczące ogólnopolskiej Akcji „Czytam sobie”. Jej główną inicjatywą jest wydawanie książek, które ułatwiają naukę czytania i pozwalają najmłodszym na samodzielną lekturę. Rodzice znajdą tam proponowane tytuły, wskazówki jak pomóc dziecku, jak również zachęty w postaci zakładek i dyplomów, którymi można nagrodzić małego czytelnika.

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie