Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Bank stron internetowych dla dzieci

Dokument

Bank stron internetowych dla dzieci

Projekt: ZGROMADŹMY, ZAINTERESUJMY, EDUKUJMY


www.buliba.pl – strona internetowa z grami edukacyjnymi przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Nauce poprzez zabawę patronuje przesympatyczny Miś Bu. Dzieci oprócz gier znajdą tam kolorowanki, zabawy muzyczne i inne niespodzianki.
www.dzieci.mos.gov.pl – po stronie przygotowanej przez Ministerstwo Środowiska oprowadza nas Maurcy Marchewka.  Informacje i ciekawostki ekologiczne przedstawioną są w formie zabawy, gier, komiksów. Dodatkowym atutem jest możliwość wybrania przedziału wiekowego dla dzieci 3-5 lat oraz 6-11.


www.ekodzieciaki.mos.gov.pl – kolejna strona przygotowana przez Ministerstwo Środowiska, jako element ogólnopolskiej kampanii społecznej dla dzieci i ich rodziców na temat oszczędzania zasobów naturalnych. Mrówka Leopold daje wiele cennych wskazówek, np. jak zrobić EKOzabawkę.


www.malekruki.com - strona o literaturze dziecięcej i dla dzieci. Odbiorca - dzieci i rodzice.


www.madramysz.pl – to strona związana z serią książek „Mądra Mysz”, dzięki którym już najmłodsi mogą zdobywać wiedzę dotyczącą zawodów. Innymi pozycjami w serii są równie popularne przygody Zuzi i Maksa. Strona przybliża tematykę książek, ale również ogłasza konkursy. Dzieci mogą odpowiadać na quizy czy układać puzzle.


www.pankuleczka.pl/ - to miejsce w Internecie, które powinien odwiedzić każdy mały fan książkowych przygód Pana Kuleczki.


http://www.papierowypies.pl/ -  to portal, który poinformuje dzieci, młodzież o rzeczach poważnych i drobnostkach. Obok recenzji książki można znaleźć ploteczki, ciekawostki i nieco humoru.


http://www.domowyprzedszkolak.pl/ - edukacja i rozrywka interaktywnej dla dzieci. Na stronie można znaleźć bogaty zbiór zabaw oraz gier dla przedszkolaków i uczniów klas I-III. Materiał w nim zawarty ubrany jest w bajkową treść, dzięki czemu dzieci z wielką ochotą i podczas beztroskiej zabawy przyswajają treści obejmujące podstawę programową MEN.


http://www.opiekun.pl/strony-dla-dzieci.php - zbiór ciekawe stron www dla dzieci - gry flash, zabawy dla dzieci, edukacja, rozrywka, recenzje gier i książek dla dzieci, porady na temat korzystania z Internetu.


www.interklasa.pl – polski portal edukacyjny, na którym można założyć pocztę, porozmawiać na czacie, jednocześnie strona posiada charakter informacyjno-edukacyjny. Przeznaczona jest przede wszystkim dla uczniów.
 

http://www.mamuu.pl/ - to wyszukiwarka internetowa stworzona specjalnie dla dzieci. Na stronie mamuu.pl znajdują się tylko bezpieczne strony dla dzieci. Przeglądarka jest łatwa w obsłudze, dlatego dziecko może z niej korzystać samodzielnie.


http://www.puchatek.pl/ - strona o Kubusiu Puchatku z grami i zabawami.


http://www.bajkidladzieci.org/ - wielki zbiór bajek dla dzieci.


http://www.archeodzieciaki.pl/ - zagadnienia historii starożytnej i ochrony zabytków. Dla dzieci najmłodszych zawiera kolorowanki i puzzle, dla dzieci starszych między innymi krzyżówki i quizy. Na stronie można znaleźć także materiały dla rodziców i nauczycieli.


http://www.kula.gov.pl/ - projekt Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To interaktywna podróż po miastach Polski. W każdym z wybranych miast możemy poznać charakterystyczne dla nich postaci, ich dzieła oraz obiekty kultury i sztuki. 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie