Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Biblioteki » Filmy

Witryna Biblioteki

Filmy

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom kulturalnym naszych Czytelników, które nie ograniczają się tylko do książek, MBP rozpoczęła tworzenie filmoteki.

Naszą ambicją jest udostępnienie najbardziej wartościowych i znaczących filmów w dziejach światowej kinematografii, od jej początków aż po najnowsze produkcje. Wciąż uzupełniany zbiór skoncentruje się na dziełach nagradzanych i docenianych, ale nie pomija też kina niezależnego. Bogato reprezentowana jest twórczość najwybitniejszych polskich filmowców. Poczesne miejsce w kolekcji zajmują filmy dokumentalne, a wisienką na torcie jest dział filmów animowanych, niekoniecznie dla dzieci.
Zasadnicza część tego zbioru znajduje się w filii nr 54 ProMedia, systematycznie rozbudowywany jest zbiór w filii nr 48.

Nasze zbiory filmowe są znacznie mniejsze od książkowych i zdajemy sobie sprawę z ogromu braków w stosunku do całości ponad stuletniego dorobku kinematografii. Tym chętniej poznamy Państwa propozycje uzupełnienia naszej filmoteki. Kontakt z Działem Gromadzenia Zbiorów (gromadzenie@mbp.szczecin.pl)
.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 




- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie