Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Biblioteki » Książki

Witryna Biblioteki

Książki

 

W zasobach MBP do Państwa dyspozycji jest prawie 600 000 woluminów książek.
Na ten bogaty zbiór składa się literatura piękna dla dorosłych, młodzieży i dzieci oraz pozycje naukowe i popularnonaukowe dla Czytelników w każdym wieku.
MBP stara się zaspokoić potrzeby każdego Czytelnika. Można u nas wypożyczyć zarówno najnowsze bestsellery, jak i nieprzemijającą klasykę; rzeczy lekkie, łatwe i przyjemne, ale też i dzieła utytułowane najwyższymi nagrodami literackimi. Oferujemy wydawnictwa edukacyjne dla najmłodszych, tytuły pomocne w szkole, a także poszukiwane podręczniki akademickie. Miłośnicy wspomnień, biografii, historii i szeroko pojętej literatury faktu, amatorzy praktycznie każdej dziedziny wiedzy znajdą u nas niewyczerpane źródło czytelniczej satysfakcji i inspiracje do dalszych lektur.

We wszystkich naszych filiach staramy się gromadzić księgozbiór możliwie uniwersalny, dla każdej grupy odbiorców – oczywiście stosownie do zapotrzebowania i w ramach możliwości lokalowych poszczególnych placówek. Niektóre filie jednak dodatkowo specjalizują się w pewnego typu zbiorach. Oto niektóre z nich:

  • literatura w językach obcych (zwłaszcza angielskim i niemieckim) – największe zbiory posiadają filie nr 28 i nr 48
  • komiksy – zdecydowaną większość godnych uwagi tytułów wydanych w XXI wieku można wypożyczyć w filii nr 28
  • literatura dla dzieci i młodzieży – zapraszamy szczególnie do dwóch filii dziecięcych (nr 3 i nr 9) oraz do filii nr 4
  • nauki techniczne – filia nr 24
  • wydawnictwa regionalne dotyczące Szczecina i Pomorza Zachodniego – najszerzej reprezentowane są w filiach nr 4, nr 6, nr 28, nr 38 i nr 48.

Nie ustajemy w wysiłkach, by nasze zbiory odpowiadały Państwa oczekiwaniom. Jednakże jeśli nie znajdą Państwo w naszych zasobach interesującego Was tytułu, prosimy o kontakt z Działem Gromadzenia Zbiorów i przedstawienie swoich propozycji zakupu (gromadzenie@mbp.szczecin.pl).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie