Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Projektów » Dyskusyjne Kluby Książki

Witryna Projektów

Dyskusyjne Kluby Książki


W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie, w kilku naszych filiach, działają Dyskusyjne Kluby Książki. Tym samym uczestniczymy w projekcie ogólnopolskiej sieci DKK, funkcjonujących pod patronatem Instytutu Książki. Polega to na utworzeniu małych grup ludzi zainteresowanych czytaniem oraz rozmową o książkach. Grupy miłośników książek cyklicznie spotykają się w lokalach biblioteki i dyskutują, dzielą się wrażeniami, spierają, krytykują albo zachwalają bieżące lektury.

Lubisz czytać? Lubisz rozmawiać o przeczytanej książce? Chcesz pospierać się z innymi czytelnikami? – czekamy na Twoje zgłoszenie. Spotkajmy się w elitarnym  gronie literackich smakoszy – i rozmawiajmy.
Klubowicze spotykają się raz w miesiącu i dyskutują o dopiero co przeczytanej książce, po czym ustalają kolejny tytuł do przeczytania, temat kolejnego spotkania w Klubie. Nad całością czuwa moderator (bibliotekarz). Wszystkich niezdecydowanych, tych, którzy dopiero dowiedzieli się o takiej formie wspólnego przezywania kontaktu z literaturą i tych, których właśnie zdołaliśmy zaciekawić – zapraszamy do zgłaszania się do przedstawionych powyżej filii bibliotecznych, a także do swoich najbliższych bibliotek. Tylko od Was, naszych Czytelników, zależy – ile jeszcze Dyskusyjnych Klubów Książki powstanie. Zgłoś swój akces w swojej filii bibliotecznej, nawet jeśli nie ma w niej jeszcze DKK – bądź inicjatorem nowej grupy. 

Poczytajmy, o czym czytają w Klubach.
DKK 4      filia biblioteczna nr 4, ul. Barnima 25;
DKK 6     filia biblioteczna nr 6, ul. Dziennikarska 39 (Szczecin Dąbie);
DKK 12     filia biblioteczna nr 12, ul. Marcina 1;
DKK 13     filia biblioteczna nr 13, ul, Księżnej Zofii 2;
DKK 14    filia biblioteczna nr 14, ul. Krzemienna 17;
DKK 36     filia biblioteczna nr 36, ul. Bartnicza 10a;
DKK 38     filia biblioteczna nr 38, ul. 26 Kwietnia 1;
DKK 48   filia biblioteczna nr 48, ul. Rydla 93:
DKK 54     filia biblioteczna nr 54 „ProMedia", al. Wojska Polskiego 2;
 

 

 

 

 

 

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie