Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Bibliotekarze polecają » Agata Piegat » Recenzja

O bibliotekarzu

Agata Piegat : W literaturze najbardziej lubię szczęśliwe zakończenia, nieoczekiwane zwroty akcji, triumf dobra nad złem i cięty dowcip. Prawdopodobnie czyni mnie to podręcznikowym przykładem odbiorcy popkultury, ale nie uważam, by było to coś złego. Z gustami się nie dyskutuje i ja z własnymi też nie zamierzam. Obok prozy, wielką miłością darzę gry komputerowe.

Pisarz: Katarzyna Bonda, Bogdan Lach

 • Tytuł:

  Zbrodnia niedoskonała

  Recenzja:

  Od dłuższego czasu miałam ochotę na dobry kryminał. Długo nie mogłam zdecydować się na jakikolwiek tytuł, ciągle mi coś nie pasowało. Na szczęście wyręczył mnie czysty przypadek i w moje ręce wpadła „Zbrodnia niedoskonała”, czyli owoc współpracy znanej pisarki, Katarzyny Bondy i polskiego pioniera profilowania, Bogdana Lacha.
  „Zbrodnia niedoskonała” jest esencją tego, co lubię w kryminałach najbardziej - dokładny opis śledztwa, poszukiwanie tropów i motywów zbrodni, odkrywanie drugiego dna w pozornie nieistotnych szczegółach. Przedstawionych jest wiele spraw, są one różnorodne i podzielone w przejrzysty sposób, tzn. według motywu przestępstwa. Można by pomyśleć, że takie nagromadzenie prędzej czy później wywoła w czytelniku znużenie, ale w tym przypadku to nieprawda - wszystko jest napisane świetnym językiem, tempo rozwoju każdej opowieści jest odpowiednie, a osobiste wtrącenia Bogdana Lacha (w których np. zdradza jak dochodził do pewnych odkryć, opisuje niektóre szczegóły, lub po prostu komentuje daną sprawę) nie pozwalają odbiorcy się nudzić. Ponadto świadomość, że wszystkie przedstawione zbrodnie zostały popełnione naprawdę, czyni ten tytuł jeszcze bardziej emocjonującym i przyznam, że podczas lektury nie raz zjeżył mi się włos na głowie. Warto także wspomnieć o tym, że każdy rozdział jest zakończony merytorycznym komentarzem, opisującym m.in. cechy charakterystyczne dla danego motywu zbrodni, czy jak z takimi sprawami się pracuje. To uchylenie rąbka tajemnicy, pozwala lepiej zrozumieć specyfikę zawodu profilera i uświadomić sobie, jak trudna to jest praca.
  Dla fanów kryminałów „Zbrodnia niedoskonała” to pozycja obowiązkowa, ale i reszta świata nie będzie czuć zawodu po lekturze. 

  Dokument dostępny jest w filiach bibliotecznych: kliknij
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie