Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Bibliotekarze polecają » Marta Szura » Recenzja

O bibliotekarzu

Marta Szura : Miłośniczka podróżowania - poza utartymi szlakami pasjonuje ją odkrywanie i poznawanie kultury odwiedzanych miejsc. Lubi dobrą kuchnię i niebanalną sztukę. Nie boi się podejmować trudnych tematów w literaturze. Ma słabość do reportaży i kotów. Z przyjemnością sięga po książki Ryszarda Kapuścińskiego, Jacka Hugo-Badera i Haruki Murakamiego.

Pisarz: Yousafazi Malala, Christina Lamb

  • Tytuł:

    To ja, Malala: historia pakistańskiej dziewczyny, która z narażeniem życia walczy o prawa kobiet i ich dostęp do edukacji

    Recenzja:

    Książka, obok której nie można przejść obojętnie. Losy 17-letniej pakistańskiej dziewczyny, która walczy o prawa kobiet do godnego życia oraz edukacji, stając się symbolem nadziei na lepszą przyszłość dla mieszkańców krajów islamskich. W 2014 roku Malala została laureatką Pokojowej Nagrody Nobla. Bohaterka obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie trafiła po ataku Talibów (została zaatakowana podczas powrotu ze szkoły). Ojciec Malali zaangażował się w walkę z fundamentalistycznym ugrupowaniem wraz z córką, która od 2009 roku prowadziła blog o trudnej sytuacji dziewczynek w dolinie Swat w Pakistanie – pisze o terrorze zamachów bombowych na szkoły, problemie pogróżek skierowanych na uczące się kobiety i trudnościach codziennych, jakie niesie ze sobą noszenie burki. Książka „To ja,Malala...” poruszy każdego.

    Dokument dostępny jest w filiach bibliotecznych: kliknij
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie