Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Bibliotekarze polecają » Renata Fronckiewicz » Recenzja

O bibliotekarzu

Renata Fronckiewicz : Pracuję w bibliotece już kilkanaście lat. Świat literatury dziecięcej jest piękny i urzekający. Warto o nim pisać i mówić jak najwięcej. Cieszę się, że mogłam o nim coś nadmienić. Życzę miłej i spełnionej lektury.

Pisarz: Renata Piątkowska

 • Tytuł:

  Wieloryb

  Recenzja:

  Z okładki uśmiecha się do nas dziewczynka, a w głębi idzie babcia niosąc na talerzu pyszne pierogi. Tak wygląda okładka książki Renaty Piątkowskiej „Wieloryb” z pięknymi ilustracjami Marcina Bruchnalskiego.

  Powieść tę powinni przeczytać wszyscy, którzy chcą się pośmiać i zrelaksować po ciężko spędzonym dniu. Główna bohaterka, o imieniu Julka, przekonuje nas, że parę kilogramów więcej nie przeszkadza żyć i cieszyć się życiem. Julka ma w sobie optymizm i wiarę w siebie, a także zdrowy rozsądek, który pozwala dziewczynce wybrnąć z każdej trudnej sytuacji z podniesionym czołem.

  Książka pokazuje, że dobrego samopoczucia, szacunku do siebie i wiary we własne możliwości nie zawdzięczamy dobrej figurze, lecz miłości otoczenia i przyjaźni.

  Przygody bohaterki są opisane lekko, zabawnie, a przede wszystkim wciągają. Rysunki doskonale pozwalają wczuć się w klimat książki, do przeczytania której serdecznie zachęcam wszystkie dzieci wraz z czytającymi im rodzicami.

  Dokument dostępny jest w filiach bibliotecznych: kliknij
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie