Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Bibliotekarze polecają » Sandra Jóźwiak » Recenzja

O bibliotekarzu

Sandra Jóźwiak : Bibliotekarka z zawodu i z zamiłowania, regularnie przynosi pracę do domu. Niejednoznaczna w swym guście i zachowaniu. Zapomina się przy fantastyce, ekscytuje kryminałem, a uwzniośla czytając literaturę współczesną bądź klasykę. Jeżeli przyprzeć ją do muru, to w pierwszej kolejności opowie o uczuciu do M i M, czyli Murakamiego oraz Munro. Niecierpliwie oczekuje także nowych książek Carolsa Ruiz Zafona i dramatów E.E. Schmitta. Porównywalnie, czyli nałogowo, angażuje się w oglądanie seriali.

Pisarz: Milena Agus

 • Tytuł:

  Ból kamieni

  Recenzja:

  Niebywała historia, opowiedziana w niebywały sposób. Przewodnikiem po dziejach sardyńskiego małżeństwa, autorka mianowała wnuczkę intrygującej pary, której perspektywa wraz z pikantnymi niekiedy szczegółami, wywołuje nietypową sytuację. Odtworzona przez pisarza polskiego czy francuskiego, zapewne nabrałaby charakteru nostalgicznego i niezwykle dramatycznego. Tymczasem włoski styl snucia opowieści, na pozór lekki, tworzy ciekawą lekturę.

  „Ona nie jest szalona, jest istotą zrodzoną w chwili, w której Bóg po prostu nie miał ochoty na tworzenie kolejnych stereotypowych kobiet i w przepływie natchnienia stworzył właśnie ją”.

  Dokument dostępny jest w filiach bibliotecznych: kliknij
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie