Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Bibliotekarze polecają » Marta Szura » Recenzja

O bibliotekarzu

Marta Szura : Miłośniczka podróżowania - poza utartymi szlakami pasjonuje ją odkrywanie i poznawanie kultury odwiedzanych miejsc. Lubi dobrą kuchnię i niebanalną sztukę. Nie boi się podejmować trudnych tematów w literaturze. Ma słabość do reportaży i kotów. Z przyjemnością sięga po książki Ryszarda Kapuścińskiego, Jacka Hugo-Badera i Haruki Murakamiego.

Pisarz: Marianna Fijewska

 • Tytuł:

  Tajemnice pielęgniarek

  Recenzja:

  "Tajemnice pielęgniarek", to reportaż o kobietach, z którymi przy szpitalnym łóżku spotkał się każdy. Marianna Fijewska odbyła dziesiątki rozmów z paniami i panami trudniącymi się tym fachem, dzielącymi się swoimi pozytywnymi i mniej przyjemnymi doświadczeniami z lekarzami i pacjentami. Książka ta pozwala przybliżyć ich prace i poświęcenie niosące każdemu choremu.
  Braki leków i podstawowych materiałów, różnice w płacach, trudności związane z ilością obowiązków na jednym dyżurze to częste problemy pielęgniarek. Bohaterki nie mają łatwego życia zawodowego, spotykają się na co dzień z częstymi ocenami z perspektywy stereotypów, z resztą jak każda grupa zawodowa. Często oceniane krzywdząco, zdarza się, że spotykają się z agresją. Problemy zawodowe oraz wypalenie rzutują na ich życie prywatne, co śmiało przytacza Marianna Fijewska w swojej książce. Poznajmy zawód pielęgniarki w tej poruszającej lekturze.

  Dokument dostępny jest w filiach bibliotecznych: kliknij
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie