Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Bibliotekarze polecają » Marta Szura » Recenzja

O bibliotekarzu

Marta Szura : Miłośniczka podróżowania - poza utartymi szlakami pasjonuje ją odkrywanie i poznawanie kultury odwiedzanych miejsc. Lubi dobrą kuchnię i niebanalną sztukę. Nie boi się podejmować trudnych tematów w literaturze. Ma słabość do reportaży i kotów. Z przyjemnością sięga po książki Ryszarda Kapuścińskiego, Jacka Hugo-Badera i Haruki Murakamiego.

Pisarz: Sylwia Borowska

 • Tytuł:

  Mój mąż Żyd

  Recenzja:

  „Mój mąż Żyd” to interesujący zbiór opowieści Polek - kobiet mieszkających w młodym państwie Izrael. Sylwia Borowska opisuje w niej historie kobiet, które wkroczyły w obcy im świat kierując się zazwyczaj uczuciem do mężczyzny. Ich związki z Sefardyjczykami i Aszkenazyjczykami, nie są zazwyczaj łatwe i wymagają dużo cierpliwości i zrozumienia z obu stron. Różnice obyczajowe i językowe sprawiają, że każda z tych kobiet musi wykonać niebagatelną pracę, aby odnaleźć się w tym kraju. Autorka w bardzo przystępny sposób pokazuje różnice między oboma narodami.  
  Izrael maluje się jako różnobarwne miejsce, bogate kulturowo i niejednorodne. Codziennie zagrożenie militarne wpływa cały czas na życie tamtejszych mieszkańców. Bohaterki w ciekawy sposób dzielą się refleksjami na temat wychowania dzieci w Izraelu, relacjach między partnerami czy przyjaciółmi, o obchodzeniu świąt czy kuchni szabatowej. Historie zawarte w książce opisane są prostym i lekkim językiem, trafią one z pewnością do gustu wielu czytelnikom.

  Dokument dostępny jest w filiach bibliotecznych: kliknij
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie